Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

POMAROS COM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

POMAROS COM SRL (CUI 10150617) este înmatriculată din 1998 cu număr ORC J1998000085295 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (cod CAEN 6920). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 255.884 RON, un profit net de 124.664 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 13,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
10150617
Nr. ORC
J1998000085295
EUID
ROONRC.J1998000085295
Înmatriculată
28 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mărăşeşti 279, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
255.884 RON
2025▼ 13,3%
Rezultat net
124.664 RON
2025▼ 30,5%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Secțiunea N · Diviziunea 69 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (1)
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
  • 6420 Activități ale holdingurilor (CAEN Rev.2)
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii (CAEN Rev.2)
  • 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor (CAEN Rev.2)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă (CAEN Rev.2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 255.884 124.664 12.444 12.120 37.661 37.337 1
2024 295.234 179.348 79.310 26.122 53.428 240 1
2023 272.715 130.680 40.902 6.159 52.147 17.404 2
2022 273.556 172.932 35.829 6.685 44.447 15.303 2
2021 245.206 138.527 21.830 554 30.780 9.504 2
2020 241.356 116.031 30.042 1.138 47.168 18.264 3
2019 205.193 65.855 8.324 2.436 26.225 20.337 3
2018 192.490 77.725 19.939 553 30.711 11.325 3
2017 207.317 89.926 7.500 405 97.262 90.167 3
2016 205.330 56.847 8.587 1.201 68.082 60.696 4

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
25% (2024: 99,7%)
Datorii / Total active (total active: 49.781 RON)
Solvabilitate generală
4 (2024: 1)
Total active / Datorii (total active: 49.781 RON)
Autonomie financiară
75% (2024: 0,3%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 49.781 RON)
Rentabilitate active (ROA)
250,42% (2024: 225,45%)
Profit net / Total active (total active: 49.781 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
333,89%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
48,72% (2024: 60,75%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre POMAROS COM SRL

Reprezentantul firmei este: CHIRU MIRELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
09.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 27.01.1998 Reluare a activității din 26.05.2002 ANAF
09.08.2026 Stare juridică Înregistrată Reluare a activității ANAF
09.08.2026 Data stării juridice 27.01.1998 26.05.2002 ANAF