Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SOCIETATE DE INGINERIE TEHNOLOGICA MONTAJE ENERGETICE CONSTRUCTII (S.I.T.M.E.C.) SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

SOCIETATE DE INGINERIE TEHNOLOGICA MONTAJE ENERGETICE CONSTRUCTII (S.I.T.M.E.C.) SRL (CUI 10185801) este înmatriculată din 1998 cu număr ORC J40/954/1998 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Lucrări de instalații electrice (cod CAEN 4321). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 24.570 RON și un profit net de 23.848 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 46,8% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
10185801
Nr. ORC
J40/954/1998
EUID
ROONRC.J40/954/1998
Înmatriculată
28 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Trestiana 2, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
24.570 RON
2021▼ 46,8%
Rezultat net
23.848 RON
2021▼ 46,8%
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
4321 Lucrări de instalații electrice
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021
4321 Lucrări de instalații electrice

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 11 · Fabricarea băuturilor (1)
  • 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 0 — 5.656 5.656 —
2024 — 0 0 — 5.656 5.656 —
2023 — 0 0 — 5.656 5.656 —
2022 — -4.886 0 — 5.656 5.656 —
2021 24.570 23.848 153.967 — 164.509 10.542 —
2020 46.160 44.839 153.982 — 140.676 -13.306 —
2019 12.866 12.480 152.661 — 94.515 -58.146 —
2018 — 0 152.275 — 81.649 -70.626 —
2017 13.280 12.881 152.275 — 81.649 -70.626 —
2016 7.493 7.268 152.258 — 68.751 -83.507 —

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
93,59% (2020: 109,46%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,07 (2020: 0,91)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
6,41% (2020: -9,46%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
14,5% (2020: 31,87%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
226,22%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
97,06% (2020: 97,14%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SOCIETATE DE INGINERIE TEHNOLOGICA MONTAJE ENERGETICE CONSTRUCTII (S.I.T.M.E.C.) SRL

Reprezentantul firmei este: DOBRE T. ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021