Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MERCOM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

MERCOM SRL (CUI 10262548) este înmatriculată din 1997 cu număr ORC J12/1679/1997 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 20.508 RON și un profit net de 184.172 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 73,8% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
10262548
Nr. ORC
J12/1679/1997
EUID
ROONRC.J12/1679/1997
Înmatriculată
29 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Fabricii 17, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
20.508 RON
2017▼ 73,8%
Rezultat net
184.172 RON
2017
Angajați
—
2017

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2017
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.1, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 5116 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții, încălțăminte și articole
  • 5117 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 51 · Comerț cu ridicata și servicii de intermediere în comerțul cu ridicata (cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete) (2)
  • 5116 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții, încălțăminte și articole
  • 5117 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 52 · Comerț cu amănuntul (cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete); reparea bunurilor personale și gospodărești (1)
  • 5233 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 1.271 — 330 -941 —
2024 — 0 1.271 — 330 -941 —
2023 — 0 1.271 — 330 -941 —
2022 — 0 1.271 — 330 -941 —
2021 — 0 1.271 — 330 -941 —
2020 — 0 1.271 — 330 -941 —
2019 — 0 1.271 300 30 -941 —
2018 — 0 1.271 300 30 -941 —
2017 20.508 184.172 1.271 300 30 -941 —
2016 78.408 -14.550 188.302 300 2.889 -185.113 1

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Grad de îndatorare
— (2016: 5.904,74%)
Datorii / Total active (total active: 330 RON)
Solvabilitate generală
0,26 (2016: 0,02)
Total active / Datorii (total active: 330 RON)
Autonomie financiară
— (2016: -5.804,74%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 330 RON)
Rentabilitate active (ROA)
— (2016: -456,26%)
Profit net / Total active (total active: 330 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
898,05% (2016: -18,56%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MERCOM SRL

Reprezentantul firmei este: KARACSONYI VASILE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017