Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MINELLY TRADE-COM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

MINELLY TRADE-COM SRL (CUI 10641126) este înmatriculată din 1998 cu număr ORC J1998005089407 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (cod CAEN 4672). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 252.148 RON, un profit net de 8.026 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 9,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
10641126
Nr. ORC
J1998005089407
EUID
ROONRC.J1998005089407
Înmatriculată
28 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Pleniţei 4, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
252.148 RON
2025▼ 9,6%
Rezultat net
8.026 RON
2025▼ 22,7%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4672 — Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (11) · 4 diviziuni
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8292 Activități de ambalare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 252.148 8.026 379.777 — 680.126 300.349 1
2024 279.014 10.385 528.345 — 870.669 342.324 1
2023 242.486 290.355 474.275 — 806.214 331.939 1
2022 212.220 45.091 793.951 — 845.214 51.263 1
2021 151.377 27.706 795.908 496 801.583 6.171 —
2020 79.806 38.794 770.951 878 758.217 -21.535 —
2019 215.944 31.077 765.152 1.260 703.563 -60.329 —
2018 120.461 -27.739 966.134 1.949 888.908 -91.406 1
2017 376.257 1.658 747.023 2.741 696.745 -63.666 1
2016 198.135 -35.926 881.066 3.533 828.338 -65.324 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
55,84% (2024: 60,68%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,79 (2024: 1,65)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
44,16% (2024: 39,32%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,18% (2024: 1,19%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
2,67% (2024: 3,03%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,18% (2024: 3,72%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MINELLY TRADE-COM SRL

Reprezentanții firmei sunt: ZAHARIA IOANA (administrator), VRÂNCEANU IOANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
13.09.2026 Cod CAEN principal 4531 4672 ANAF