Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SANTECO COMPANY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

SANTECO COMPANY SRL (CUI 10821038) este înmatriculată din 1998 cu număr ORC J2005002344408 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.200 RON și un profit net de 3.114 RON. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (0,0%).

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
10821038
Nr. ORC
J2005002344408
EUID
ROONRC.J2005002344408
Înmatriculată
28 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Ing. Teodor Dragu 3, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
7.200 RON
2025– 0,0%
Rezultat net
3.114 RON
2025▲ 55,2%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (19) · 10 diviziuni
  • 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 26 · Fabricarea calculatoarelor și a produselor electronice și optice (1)
  • 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 58 · Activități de editare (2)
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9313 Activități ale centrelor de fitness
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 7.200 3.114 496.970 — 32.663 -464.307 —
2024 7.200 2.006 497.366 — 29.945 -467.421 —
2023 2.700 -16.249 496.630 0 25.001 -469.427 —
2022 2.700 -48.087 479.671 0 25.278 -453.177 —
2021 2.700 -48.672 464.643 34.395 25.104 -405.090 —
2020 2.700 -56.363 450.722 68.790 25.460 -356.419 —
2019 2.700 -70.351 437.303 110.951 25.521 -300.055 —
2018 2.700 541 248.321 — 18.088 -229.704 0
2017 2.700 -2.148 245.181 — 14.872 -230.245 —
2016 2.700 -18.709 243.084 0 14.916 -228.097 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1.521,51% (2024: 1.660,93%)
Datorii / Total active (total active: 32.663 RON)
Solvabilitate generală
0,07 (2024: 0,06)
Total active / Datorii (total active: 32.663 RON)
Autonomie financiară
-1.421,51% (2024: -1.560,93%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 32.663 RON)
Rentabilitate active (ROA)
9,53% (2024: 6,7%)
Profit net / Total active (total active: 32.663 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
43,25% (2024: 27,86%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SANTECO COMPANY SRL

Reprezentanții firmei sunt: RIZEA RADU EUGEN (administrator), RIZEA RADU EUGEN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025