Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CENT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

CENT SRL (CUI 1096411) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J1992001720083 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (cod CAEN 6820). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 113.707 RON, un profit net de 16.109 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (+1,2%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
1096411
Nr. ORC
J1992001720083
EUID
ROONRC.J1992001720083
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Carpaţilor 53, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
113.707 RON
2025▲ 1,2%
Rezultat net
16.109 RON
2025▼ 29,6%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.1, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 3611 Producția de scaune
  • 3612 Producția mobilierului pentru birou și magazine
Diviziunea 36 · Producția de mobilier și alte activități industriale n.c.a. (5)
  • 3611 Producția de scaune
  • 3612 Producția mobilierului pentru birou și magazine
  • 3613 Producția mobilierului pentru bucătării
  • 3614 Producția altor tipuri de mobilier
  • 3615 Producția de saltele și somiere
Diviziunea 70 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 7020 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2017, 2018, 2019, 2020 și 2021. Surse: MFinanțe (2016, 2022, 2024–2025) și ANAF (2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 113.707 16.109 15.282 — 58.025 42.743 1
2024 112.318 22.897 9.293 479 114.038 105.648 1
2023 107.168 20.368 17.888 1.300 121.079 101.241 1
2022 99.269 13.800 14.494 2.690 106.797 91.743 1
2016 75.502 25.999 5.148 4.000 112.676 111.528 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
26,34% (2024: 8,11%)
Datorii / Total active (total active: 58.025 RON)
Solvabilitate generală
3,8 (2024: 12,32)
Total active / Datorii (total active: 58.025 RON)
Autonomie financiară
73,66% (2024: 92,26%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 58.025 RON)
Rentabilitate active (ROA)
27,76% (2024: 19,99%)
Profit net / Total active (total active: 58.025 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
37,69% (2024: 21,67%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
14,17% (2024: 20,39%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CENT SRL

Reprezentanții firmei sunt: CENŢIU GHEORGHE (administrator), CENŢIU GHEORGHE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.08.2026 Cod CAEN principal 3109 6820 ANAF