Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

M.C. & H SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

M.C. & H SRL (CUI 1101291) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991000907088 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (cod CAEN 4727). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.262 RON și un profit net de 19.231 RON. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (+0,5%).

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
1101291
Nr. ORC
J1991000907088
EUID
ROONRC.J1991000907088
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. IULIU MANIU 68, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
30.262 RON
2025▲ 0,5%
Rezultat net
19.231 RON
2025▼ 79,6%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4727 — Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · 6 diviziuni
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (7)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7420 Activități fotografice
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 30.262 19.231 1.896.340 10.568 26.659 -1.859.113 —
2024 30.102 94.310 1.922.598 13.463 30.791 -1.878.344 —
2023 53.778 -14.002 2.043.595 16.357 54.583 -1.972.655 1
2022 858.421 -140.842 2.077.096 68.344 49.516 -1.958.653 2
2021 1.014.047 -110.907 2.011.178 125.838 67.530 -1.817.810 2
2020 1.198.631 -62.595 2.005.609 197.109 101.596 -1.706.904 2
2019 1.336.472 -132.757 2.024.843 281.367 99.167 -1.644.309 3
2018 1.068.658 -251.803 1.751.112 157.789 81.771 -1.511.552 2
2017 294.785 -381.875 1.465.489 107.430 98.310 -1.259.749 2
2016 133.743 -70.580 1.222.719 131.895 212.951 -877.873 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
5.093,99% (2024: 4.344,46%)
Datorii / Total active (total active: 37.227 RON)
Solvabilitate generală
0,02 (2024: 0,02)
Total active / Datorii (total active: 37.227 RON)
Autonomie financiară
-4.993,99% (2024: -4.244,46%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 37.227 RON)
Rentabilitate active (ROA)
51,66% (2024: 213,11%)
Profit net / Total active (total active: 37.227 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
63,55% (2024: 313,3%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre M.C. & H SRL

Reprezentantul firmei este: ZĂRNESCU VASILE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025