Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PANTEON PROD SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

PANTEON PROD SRL (CUI 11114981) este înmatriculată din 1998 cu număr ORC J24/553/1998 și are sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (cod CAEN 4673). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 185 RON și un profit net de 167 RON.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
11114981
Nr. ORC
J24/553/1998
EUID
ROONRC.J24/553/1998
Înmatriculată
28 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Regele Mihai I 49, Mun. Baia Mare Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
185 RON
2021
Rezultat net
167 RON
2021
Angajați
0
2021

Activitate

CAEN principal
4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021
4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (10) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (4)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2017, 2018, 2019 și 2020. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 1.703.649 162 465.390 -1.238.097 —
2024 — 0 1.703.649 162 465.390 -1.238.097 —
2023 — 12.500 1.703.650 162 465.390 -1.238.098 —
2022 — -719.582 1.703.650 162 452.890 -1.250.598 —
2021 185 167 1.588.759 162 1.057.582 -531.015 0
2016 9.142 -617 1.486.019 162 1.712.576 226.719 —

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2016)
Mențiune istorică ONRC · Încheiată — faliment (nedatată) ANAF raportează firma ca activă — starea curentă ANAF prevalează.
Grad de îndatorare
150,2% (2016: 86,76%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,67 (2016: 1,15)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-50,2% (2016: 13,24%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,02% (2016: -0,04%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2016: -0,27%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2016: -6,75%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PANTEON PROD SRL

Reprezentantul firmei este: C.I.I. AUGUSTIN LUCIA (lichidator provizoriu).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021