Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IOCOS-SAIRA 98 SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

IOCOS-SAIRA 98 SRL (CUI 11236946) este înmatriculată din 1998 cu număr ORC J03/651/1998 și are sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4719, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.833 RON și un profit net de 2.627 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 3,1% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
11236946
Nr. ORC
J03/651/1998
EUID
ROONRC.J03/651/1998
Înmatriculată
27 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Craiovei, Mun. Piteşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
8.833 RON
2023▲ 3,1%
Rezultat net
2.627 RON
2023▲ 2,6%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4719 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (1) · CAEN Rev.2
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 7.082 — 14.159 7.077 —
2024 — 0 0 — — 0 —
2023 8.833 2.627 7.082 — 14.159 7.077 —
2022 8.567 2.560 18.082 — 22.532 4.450 —
2021 7.365 1.541 18.082 — 19.972 1.890 —
2020 7.062 1.567 18.082 — 18.431 349 —
2019 6.975 1.040 18.082 — 16.864 -1.218 —
2018 6.980 1.704 18.081 — 15.823 -2.258 —
2017 5.775 570 22.081 — 18.119 -3.962 —
2016 5.950 668 22.651 0 18.119 -4.532 0

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
50,02% (2022: 80,25%)
Datorii / Total active (total active: 14.159 RON)
Solvabilitate generală
2 (2022: 1,25)
Total active / Datorii (total active: 14.159 RON)
Autonomie financiară
49,98% (2022: 19,75%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 14.159 RON)
Rentabilitate active (ROA)
18,55% (2022: 11,36%)
Profit net / Total active (total active: 14.159 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
37,12% (2022: 57,53%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
29,74% (2022: 29,88%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IOCOS-SAIRA 98 SRL

Reprezentantul firmei este: MARINESCU MARIUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023