Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ALPHAMETALS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

ALPHAMETALS SRL (CUI 11254624) este înmatriculată din 1998 cu număr ORC J1998001883124 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (cod CAEN 2511). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 19.875 RON și o pierdere netă de 38.287 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 84,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
11254624
Nr. ORC
J1998001883124
EUID
ROONRC.J1998001883124
Înmatriculată
27 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Muncii 18, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
19.875 RON
2025▼ 84,5%
Rezultat net
-38.287 RON
2025
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Secțiunea C · Diviziunea 25 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (13) · 5 diviziuni
  • 2551 Acoperirea metalelor
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2551 Acoperirea metalelor
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 28 · Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. (3)
  • 2814 Fabricarea de articole de robinetărie
  • 2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
  • 2842 Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2562 Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
  • 2811 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 19.875 -38.287 1.350.625 5.761 68.501 -1.276.363 0
2024 128.075 66.174 1.316.222 7.303 70.843 -1.238.076 —
2023 99.165 69.737 1.402.985 5.284 93.451 -1.304.250 0
2022 34.779 -17.445 1.584.797 1.929 208.881 -1.373.987 0
2021 811.694 20.089 1.638.883 10.846 271.494 -1.356.543 1
2020 782.152 -72.274 1.694.762 26.244 291.886 -1.376.632 1
2019 1.172.105 -54.563 1.574.535 42.983 227.194 -1.304.358 1
2018 1.267.999 -5.410 1.561.325 57.052 254.479 -1.249.794 2
2017 1.343.029 543.210 1.583.842 72.811 266.647 -1.244.384 5
2016 1.396.174 439.120 2.119.281 91.795 239.892 -1.787.594 9

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1.818,73% (2024: 1.684,31%)
Datorii / Total active (total active: 74.262 RON)
Solvabilitate generală
0,05 (2024: 0,06)
Total active / Datorii (total active: 74.262 RON)
Autonomie financiară
-1.718,73% (2024: -1.584,31%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 74.262 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-51,56% (2024: 84,68%)
Profit net / Total active (total active: 74.262 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-192,64% (2024: 51,67%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ALPHAMETALS SRL

Reprezentantul firmei este: ERWIN BURGSTALLER (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
27.09.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 02.12.1998 Înregistrată din 07.12.1998 ANAF
27.09.2026 Data stării juridice 02.12.1998 07.12.1998 ANAF