Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

THERMOLINE INSTAL S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

THERMOLINE INSTAL S.R.L. (CUI 11273510) este înmatriculată din 1998 cu număr ORC J1998011750409 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (cod CAEN 4615). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 17.157 RON, un profit net de 4.171 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 5,6% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
11273510
Nr. ORC
J1998011750409
EUID
ROONRC.J1998011750409
Înmatriculată
27 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Ion Mihalache 109, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
17.157 RON
2017▼ 5,6%
Rezultat net
4.171 RON
2017▲ 1,9%
Angajați
1
2017– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2017 divergent
6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor

În bilanțul pe 2017, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4615 — Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (14) · 5 diviziuni
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (7)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -2.700 6.087 — 3.580 -2.507 —
2024 — 0 3.387 — 3.580 193 —
2023 — 0 0 — — 0 —
2022 — 0 3.387 — 3.580 193 —
2021 — 0 3.387 — 3.580 193 —
2020 — -7 3.387 — 3.580 193 —
2019 — 0 3.387 — 3.587 200 —
2017 17.157 4.171 542 — 65.705 65.163 1
2016 18.170 4.095 1.573 — 62.565 60.992 1

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Grad de îndatorare
0,82% (2016: 2,51%)
Datorii / Total active (total active: 65.705 RON)
Solvabilitate generală
— (2016: 39,77)
Total active / Datorii (total active: 65.705 RON)
Autonomie financiară
99,18% (2016: 97,49%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 65.705 RON)
Rentabilitate active (ROA)
6,35% (2016: 6,55%)
Profit net / Total active (total active: 65.705 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
6,4% (2016: 6,71%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
24,31% (2016: 22,54%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre THERMOLINE INSTAL S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BUCUR ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017