Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MAXI PAINT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

MAXI PAINT SRL (CUI 11430534) este înmatriculată din 1999 cu număr ORC J1999000140085 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Repararea și întreținerea autovehiculelor (cod CAEN 9531). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 515 RON și un profit net de 357 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 93,6% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
11430534
Nr. ORC
J1999000140085
EUID
ROONRC.J1999000140085
Înmatriculată
27 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Poienelor 2A, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
515 RON
2020▼ 93,6% față de 2018
Rezultat net
357 RON
2020
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Secțiunea T · Diviziunea 95 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020 divergent
4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

În bilanțul pe 2020, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · 6 diviziuni
  • 2551 Acoperirea metalelor
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2551 Acoperirea metalelor
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (7)
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN Rev.2)
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -756 77.487 — 266.658 189.171 —
2024 — -6.076 77.359 — 267.286 189.927 —
2023 — -3.796 80.478 — 276.481 196.003 —
2022 — -13.616 80.128 — 279.927 199.799 —
2021 — -85 144.801 — 358.216 213.415 —
2020 515 357 149.636 — 363.136 213.500 —
2019 — -31.763 149.523 — 362.665 213.142 —
2018 8.007 -7.323 154.173 12.992 386.086 244.905 1
2017 9.533 -34.463 147.822 12.992 387.058 252.228 1
2016 32.222 -44.027 96.526 12.992 370.225 286.691 1

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2018)
Grad de îndatorare
41,21% (2018: 38,63%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,43 (2018: 2,59)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
58,79% (2018: 61,37%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,1% (2018: -1,83%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
0,17% (2018: -2,99%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2018: -91,46%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MAXI PAINT SRL

Reprezentantul firmei este: BUDAC ADRIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020
Data Câmp Înainte După Sursă
26.07.2026 Cod CAEN principal 4532 9531 ANAF