Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RAFIE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

RAFIE SRL (CUI 11536145) este înmatriculată din 1999 cu număr ORC J40/1917/1999 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.660 RON și o pierdere netă de 2.573 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 86,4% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
11536145
Nr. ORC
J40/1917/1999
EUID
ROONRC.J40/1917/1999
Înmatriculată
27 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. George Calboreanu 3, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
6.660 RON
2021▼ 86,4%
Rezultat net
-2.573 RON
2021
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2021
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (19) · CAEN Rev.2 · 2 diviziuni
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (16)
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (3)
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 59.090 588 108.290 49.788 —
2024 — -1.263 59.090 588 108.290 49.788 —
2023 — -3.314 59.089 1.850 108.291 51.052 —
2022 — -3.889 59.090 5.165 108.291 54.366 —
2021 6.660 -2.573 59.090 9.054 108.291 58.255 —
2020 48.900 -1.415 58.749 13.083 106.494 60.828 —
2019 100.774 17.686 55.929 17.391 100.780 62.242 —
2018 132.986 12.868 58.045 1.565 101.036 44.556 1
2017 169.583 30.651 96.528 1.985 126.232 31.689 1
2016 82.687 33.582 146.091 2.404 144.725 1.038 1

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
50,36% (2020: 49,13%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,99 (2020: 2,04)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
49,64% (2020: 50,87%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-2,19% (2020: -1,18%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-4,42% (2020: -2,33%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-38,63% (2020: -2,89%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2020-2021

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RAFIE SRL

Reprezentantul firmei este: RADUCU ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021