Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONTRANSCAR SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

CONTRANSCAR SRL (CUI 1203003) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991000466268 și are sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală: Transportul pacienților cu ambulanța (cod CAEN 8692). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.267 RON și un profit net de 1.258 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 73,5% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
1203003
Nr. ORC
J1991000466268
EUID
ROONRC.J1991000466268
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Libertăţii 110, Mun. Târgu Mureş Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
2.267 RON
2021▼ 73,5%
Rezultat net
1.258 RON
2021
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
8692 Transportul pacienților cu ambulanța
Secțiunea R · Diviziunea 86 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021
8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (8692 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (5) · 2 diviziuni
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.2)
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.2)
  • 3312 Repararea mașinilor (CAEN Rev.2)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
  • 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2021–2025) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -6.358 47.649 1.461.010 23.528 1.436.889 —
2024 — -2.522 41.296 200.176 23.534 182.414 —
2023 — -20 38.774 200.176 23.534 184.936 —
2022 — 6.557 38.775 200.176 23.554 184.955 —
2021 2.267 1.258 57.232 207.863 27.768 178.399 —
2020 8.562 -4.266 63.968 207.863 33.245 177.140 1
2019 48.767 -20.547 63.861 207.863 37.405 181.407 2
2018 57.079 -15.563 45.088 207.863 39.179 201.954 2
2017 60.955 3.903 33.429 207.863 43.083 217.517 1
2016 62.894 13.377 32.068 207.863 37.819 213.614 1

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
24,29% (2020: 26,53%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,12 (2020: 3,77)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
75,71% (2020: 73,47%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,53% (2020: -1,77%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
0,71% (2020: -2,41%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
55,49% (2020: -49,82%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONTRANSCAR SRL

Reprezentanții firmei sunt: CONŢIU IOAN (administrator), CONTIU IOAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021
Data Câmp Înainte După Sursă
16.08.2026 Cod CAEN principal 8690 8692 ANAF