Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

YOUNG FASHION SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

YOUNG FASHION SRL (CUI 12075813) este înmatriculată din 1999 cu număr ORC J1999000264116 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4712). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 440.855 RON, un profit net de 178.248 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 74,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
12075813
Nr. ORC
J1999000264116
EUID
ROONRC.J1999000264116
Înmatriculată
27 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Lazăr Gheorghe 42, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
440.855 RON
2025▲ 74,2%
Rezultat net
178.248 RON
2025▲ 238,8%
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 440.855 178.248 824.995 11.234 239.028 -502.241 1
2024 253.118 52.604 918.597 10.608 155.008 -680.489 2
2023 239.122 26.707 1.015.462 10.608 199.269 -733.093 2
2022 211.877 -115.796 1.026.424 10.731 183.401 -759.800 2
2021 162.327 94.017 984.055 10.731 256.828 -644.004 2
2020 69.955 -178.532 1.017.027 88.307 118.207 -738.021 2
2019 94.734 -55.700 927.441 88.307 207.153 -559.489 2
2018 116.707 -26.217 874.915 88.306 210.327 -503.790 2
2017 115.406 2.220 859.611 88.306 221.241 -477.572 2
2016 81.152 -16.304 878.110 93.151 242.675 -479.792 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
329,65% (2024: 554,65%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,3 (2024: 0,18)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-200,69% (2024: -410,88%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
71,22% (2024: 31,76%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
40,43% (2024: 20,78%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre YOUNG FASHION SRL

Reprezentantul firmei este: GHERGA AUREL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025