Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SERI TOM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

SERI TOM SRL (CUI 1215423) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991001447268 și are sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 80.096 RON, un profit net de 29.834 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 87,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
1215423
Nr. ORC
J1991001447268
EUID
ROONRC.J1991001447268
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Măgurei 7, Mun. Târgu Mureş Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
80.096 RON
2025▼ 87,3%
Rezultat net
29.834 RON
2025▼ 70,0%
Angajați
1
2025▼ 75,0%

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (11) · CAEN Rev.2 · 9 diviziuni
  • 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (1)
  • 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (3)
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 80.096 29.834 104.018 2.480.009 490.436 2.375.027 1
2024 631.583 99.562 273.651 2.623.690 484.719 2.345.193 4
2023 586.135 211.283 263.483 2.415.088 583.663 2.245.631 3
2022 879.018 701.637 363.200 1.795.337 602.211 2.034.348 3
2021 575.842 414.358 1.332.553 1.521.420 1.132.336 1.332.711 3
2020 650.825 273.309 1.430.580 1.483.362 893.972 946.754 4
2019 90.059 -16.457 1.604.113 1.240.822 1.036.736 673.445 1
2018 10.084 399 1.542.382 1.667 2.230.617 689.902 1
2017 — -27.319 1.574.154 3.333 2.260.092 689.271 —
2016 8.500 5.540 1.546.835 3.333 2.260.092 716.590 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
3,5% (2024: 8,8%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
28,56 (2024: 11,36)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
79,96% (2024: 75,45%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1% (2024: 3,2%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
1,26% (2024: 4,25%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
37,25% (2024: 15,76%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SERI TOM SRL

Reprezentantul firmei este: SERES TAMÁS-PÉTER (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025