Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ECOROMFERCONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 04.11.2026 (ANAF)

ECOROMFERCONSTRUCT SRL (CUI 12218832) este înmatriculată din 1999 cu număr ORC J40/8560/1999 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (cod CAEN 4677, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2018, firma a raportat o cifră de afaceri de 250.215 RON și un profit net de 221.660 RON.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
12218832
Nr. ORC
J40/8560/1999
EUID
ROONRC.J40/8560/1999
Înmatriculată
27 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Cal. Victoriei 102-108, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2018).

Cifra de afaceri
250.215 RON
2018
Rezultat net
221.660 RON
2018
Angajați
—
2018

Activitate

CAEN principal
4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2018
4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (31) · CAEN Rev.2 · 9 diviziuni
  • 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
Diviziunea 11 · Fabricarea băuturilor (1)
  • 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (2)
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (2)
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 4.174.128 — 4.389.621 215.493 —
2024 — 11.647 4.174.128 — 4.389.622 215.494 —
2023 — -421 4.200.001 7.344 4.396.504 203.847 —
2022 — -10 4.237.288 7.344 4.256.812 26.868 —
2021 — -30.021 4.237.278 7.344 4.256.812 26.878 —
2020 — -17 4.207.257 7.344 4.256.812 56.899 —
2019 — -5.626 4.207.240 7.344 4.256.812 56.916 —
2018 250.215 221.660 2.964.955 7.344 3.263.364 305.753 —
2017 — -6.189 1.156.041 280.390 959.744 84.093 —
2016 — -9.535 1.147.797 280.390 957.689 90.282 —

Indicatori financiari

bilanț 2018
Grad de îndatorare
90,65%
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,1
Total active / Datorii
Autonomie financiară
9,35%
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
6,78%
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
72,5%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
88,59%
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2018). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ECOROMFERCONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: POPESCU RAMONA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2018