Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ELSIG ACCES S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 24.10.2026 (ANAF)

ELSIG ACCES S.R.L. (CUI 12257866) este înmatriculată din 1999 cu număr ORC J40/8624/1999 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 56.950 RON, un profit net de 19.517 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 64,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
12257866
Nr. ORC
J40/8624/1999
EUID
ROONRC.J40/8624/1999
Înmatriculată
27 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Foişorului 16, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
56.950 RON
2025▼ 64,4%
Rezultat net
19.517 RON
2025▼ 70,8%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (8) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8560 Activități de servicii suport pentru învățământ

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 56.950 19.517 69.279 5.647 83.389 19.757 1
2024 159.950 66.732 15.798 11.801 70.969 66.972 1
2023 173.689 74.872 41.809 12.952 103.969 75.112 1
2022 295.447 204.644 15.880 19.705 201.059 204.884 1
2021 240.992 158.018 24.688 23.327 345.514 344.153 1
2020 258.677 185.935 12.655 12.422 186.368 186.135 1
2019 191.173 151.379 6.088 1.937 149.925 145.774 —
2018 — -50 8.436 2.006 825 -5.605 —
2017 — 0 8.386 2.006 825 -5.555 —
2016 — 0 8.386 2.006 825 -5.555 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
77,81% (2024: 19,09%)
Datorii / Total active (total active: 89.036 RON)
Solvabilitate generală
1,29 (2024: 5,24)
Total active / Datorii (total active: 89.036 RON)
Autonomie financiară
22,19% (2024: 80,91%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 89.036 RON)
Rentabilitate active (ROA)
21,92% (2024: 80,62%)
Profit net / Total active (total active: 89.036 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
98,79% (2024: 99,64%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
34,27% (2024: 41,72%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ELSIG ACCES S.R.L.

Reprezentantul firmei este: NEDA LENUŢA FLORENTINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025