Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

C I T G CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

C I T G CONSTRUCT SRL (CUI 12389409) este înmatriculată din 1999 cu număr ORC J12/1658/2001 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 10.334 RON și o pierdere netă de 4.632 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 92,9% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
12389409
Nr. ORC
J12/1658/2001
EUID
ROONRC.J12/1658/2001
Înmatriculată
27 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Detunata 13, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
10.334 RON
2017▼ 92,9%
Rezultat net
-4.632 RON
2017
Angajați
—
2017

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2017 divergent
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

În bilanțul pe 2017, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.1, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 5211 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 5212 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 52 · Comerț cu amănuntul (cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete); reparea bunurilor personale și gospodărești (10)
  • 5211 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 5212 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 5221 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 5224 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 5225 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 5226 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 5227 Comerț cu amănuntul în magazine specializate al produselor alimentare
  • 5233 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 5243 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 5248 Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.
Diviziunea 55 · Hoteluri și restaurante (1)
  • 5530 Restaurante
Diviziunea 74 · Alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 7482 Activități de ambalare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 8.928 — 4.270 -4.658 —
2024 — 0 8.928 — 4.270 -4.658 —
2023 — 0 8.928 — 4.270 -4.658 —
2022 — -1 8.928 — 4.270 -4.658 —
2021 — 0 8.927 — 4.270 -4.657 —
2020 — 0 8.927 — 4.270 -4.657 —
2019 — -1.241 9.238 — 4.581 -4.657 —
2018 — -3.656 8.046 — 4.630 -3.416 —
2017 10.334 -4.632 560 — 61.456 60.896 —
2016 145.103 7.112 2.810 — 71.224 68.414 —

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Mențiune istorică ONRC · Încheiată — radiată (nedatată) ANAF raportează firma ca activă — starea curentă ANAF prevalează.
Grad de îndatorare
0,91% (2016: 3,95%)
Datorii / Total active (total active: 61.456 RON)
Solvabilitate generală
— (2016: 25,35)
Total active / Datorii (total active: 61.456 RON)
Autonomie financiară
99,09% (2016: 96,05%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 61.456 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-7,54% (2016: 9,99%)
Profit net / Total active (total active: 61.456 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-7,61% (2016: 10,4%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-44,82% (2016: 4,9%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre C I T G CONSTRUCT SRL

Reprezentanții firmei sunt: CICEO MARCEL (administrator), CICEO MARCEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017