Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ENERGO ALFA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

ENERGO ALFA SRL (CUI 12485406) este înmatriculată din 1999 cu număr ORC J1999010812408 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata nespecializat (cod CAEN 4690). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 10.706 RON și o pierdere netă de 905 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 14,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
12485406
Nr. ORC
J1999010812408
EUID
ROONRC.J1999010812408
Înmatriculată
26 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Cal. Plevnei 164, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
10.706 RON
2025▲ 14,2%
Rezultat net
-905 RON
2025
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4690 — Comerț cu ridicata nespecializat). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (25) · 7 diviziuni
  • 2454 Turnarea altor metale neferoase
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
Diviziunea 24 · Industria metalurgică (1)
  • 2454 Turnarea altor metale neferoase
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (11)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (8)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2219 Fabricarea altor produse din cauciuc (CAEN Rev.2)
  • 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel (CAEN Rev.2)
  • 2432 Laminare la rece a benzilor înguste (CAEN Rev.2)
  • 2433 Producția de profile obținute la rece (CAEN Rev.2)
  • 2451 Turnarea fontei (CAEN Rev.2)
  • 2452 Turnarea oțelului (CAEN Rev.2)
  • 2453 Turnarea metalelor neferoase ușoare (CAEN Rev.2)
  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor (CAEN Rev.2)
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
  • 2573 Fabricarea uneltelor (CAEN Rev.2)
  • 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri (CAEN Rev.2)
  • 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe (CAEN Rev.2)
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 2751 Fabricarea de aparate electrocasnice (CAEN Rev.2)
  • 2752 Fabricarea de echipamente casnice neelectrice (CAEN Rev.2)
  • 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.2)
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN Rev.2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.2)
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.2)
  • 9523 Repararea încălțămintei și a articolelor din piele (CAEN Rev.2)
  • 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 10.706 -905 23.262 0 46.280 23.018 0
2024 9.371 838 20.050 0 43.973 23.923 0
2023 90.728 18.800 25.778 0 48.863 23.085 0
2022 22.115 4.045 17.583 0 21.868 4.285 0
2021 27.811 6.448 20.890 0 40.828 19.938 0
2020 49.671 13.250 19.370 — 32.860 13.490 0
2019 69.721 8.013 22.649 — 30.902 8.253 1
2018 72.380 7.184 21.317 — 30.162 8.845 1
2017 44.146 103 18.945 — 20.605 1.660 1
2016 54.635 3.534 19.873 — 21.431 1.558 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
50,26% (2024: 45,6%)
Datorii / Total active (total active: 46.280 RON)
Solvabilitate generală
1,99 (2024: 2,19)
Total active / Datorii (total active: 46.280 RON)
Autonomie financiară
49,74% (2024: 54,4%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 46.280 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-1,96% (2024: 1,91%)
Profit net / Total active (total active: 46.280 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-3,93% (2024: 3,5%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-8,45% (2024: 8,94%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ENERGO ALFA SRL

Reprezentantul firmei este: DINU EFTIMIE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
12.08.2026 Cod CAEN principal 4618 4690 ANAF
12.08.2026 Număr de înmatriculare J40/10812/1999 J1999010812408 ANAF