Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EUROCONT SERV SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

EUROCONT SERV SRL (CUI 12567220) este înmatriculată din 2000 cu număr ORC J2000000027128 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (cod CAEN 6920). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 305.850 RON, un profit net de 140.564 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 24,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
12567220
Nr. ORC
J2000000027128
EUID
ROONRC.J2000000027128
Înmatriculată
26 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Dorobanţilor 21, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
305.850 RON
2025▲ 24,7%
Rezultat net
140.564 RON
2025▲ 134,4%
Angajați
2
2025▲ 100,0%

Activitate

CAEN principal
6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Secțiunea N · Diviziunea 69 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (8) · 8 diviziuni
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6421 Activități ale holding-urilor
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 64 · Intermedieri financiare, cu excepția activităților de asigurări și ale fondurilor de pensii (1)
  • 6421 Activități ale holding-urilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
  • 6420 Activități ale holdingurilor (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 305.850 140.564 6.606 44.144 233.285 273.978 2
2024 245.200 59.978 28.764 73.488 146.122 193.392 1
2023 290.750 53.073 23.308 107.601 100.721 186.487 1
2022 277.500 51.897 76.158 145.347 114.676 185.311 1
2021 207.700 51.083 42.588 176.310 48.864 184.497 2
2020 164.700 23.613 71.583 206.205 21.119 157.027 2
2019 201.580 59.265 44.355 213.073 23.194 192.679 1
2018 181.920 41.155 89.896 220.831 43.023 174.569 —
2017 208.730 55.934 122.054 246.626 64.776 189.348 —
2016 207.957 100.133 100.455 272.530 35.089 207.617 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
2,38% (2024: 13,1%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
42 (2024: 7,63)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
98,76% (2024: 88,06%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
50,67% (2024: 27,31%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
51,3% (2024: 31,01%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
45,96% (2024: 24,46%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EUROCONT SERV SRL

Reprezentantul firmei este: CEBUC LIANA CARMEN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
17.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 12.01.2000 Înregistrată din 17.01.2000 ANAF
17.08.2026 Data stării juridice 12.01.2000 17.01.2000 ANAF