Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ROCAROM S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

ROCAROM S.R.L. (CUI 12572944) este înmatriculată din 2000 cu număr ORC J2000000042248 și are sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (cod CAEN 4211). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 459 RON, o pierdere netă de 49.795 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 75,8% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
12572944
Nr. ORC
J2000000042248
EUID
ROONRC.J2000000042248
Înmatriculată
26 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Transilvaniei 8/80, Mun. Baia Mare Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
459 RON
2024▼ 75,8%
Rezultat net
-49.795 RON
2024
Angajați
1
2024– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Secțiunea F · Diviziunea 42 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (35) · 15 diviziuni
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
Diviziunea 08 · Alte activități extractive (3)
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
  • 0899 Alte activități extractive n.c.a.
Diviziunea 09 · Activități de servicii anexe extracției (1)
  • 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (3)
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (3)
  • 2332 Fabricarea cărămizilor, țiglelor și altor produse pentru construcții, din argilă arsă
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (1)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (5)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (4)
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (3)
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2022, 2024) și ANAF (2021, 2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 459 -49.795 292.033 151.722 161.784 21.473 1
2023 1.895 -60.457 322.375 150.717 242.926 71.268 1
2022 1.132 -43.467 302.608 150.717 283.616 131.725 1
2021 48.953 10.231 347.353 150.717 371.828 175.192 1
2020 713.723 21.061 660.820 149.177 676.605 164.962 2
2019 272.471 3.300 817.408 149.177 712.732 143.901 2
2018 328.323 4.036 884.642 149.030 800.813 140.601 1
2017 457.451 13.135 593.313 149.030 565.448 136.565 —
2016 303.812 3.511 372.709 167.481 313.258 123.430 0

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
93,15% (2023: 81,9%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,07 (2023: 1,22)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
6,85% (2023: 18,1%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-15,88% (2023: -15,36%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-231,9% (2023: -84,83%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2023: -3.190,34%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2023-2024

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ROCAROM S.R.L.

Reprezentantul firmei este: TELEPTEAN MIRCEA IONEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024