Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

QUANTA X S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

QUANTA X S.R.L. (CUI 12751524) este înmatriculată din 2000 cu număr ORC J2000001827408 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație (cod CAEN 2651). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 20 RON și o pierdere netă de 925 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 97,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
12751524
Nr. ORC
J2000001827408
EUID
ROONRC.J2000001827408
Înmatriculată
26 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Baneasa 2-6, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
20 RON
2025▼ 97,8%
Rezultat net
-925 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
Secțiunea C · Diviziunea 26 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (35) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 18 diviziuni
  • 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații
Diviziunea 26 · Fabricarea calculatoarelor și a produselor electronice și optice (3)
  • 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații
  • 2670 Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
Diviziunea 28 · Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. (2)
  • 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
  • 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (3)
  • 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 35 · Producția și furnizarea de energie electrică și termică, gaze, apă caldă și aer condiționat (2)
  • 3511 Producția de energie electrică
  • 3514 Comercializarea energiei electrice
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5811 Activități de editare a cărților
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (1)
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Diviziunea 64 · Intermedieri financiare, cu excepția activităților de asigurări și ale fondurilor de pensii (1)
  • 6420 Activități ale holdingurilor
Diviziunea 69 · Activități juridice și de contabilitate (1)
  • 6910 Activități juridice
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7010 Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (3)
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7740 Leasing cu bunuri intangibile (exclusiv financiare)
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (3)
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (6)
  • 8211 Activități combinate de secretariat
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
  • 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8291 Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 20 -925 88.471 — 5.360 -83.111 —
2024 930 -514 94.090 — 11.903 -82.187 —
2023 — 0 89.790 — 8.117 -81.673 —
2022 — -1.396 89.790 — 8.117 -81.673 —
2021 — -1.625 85.440 — 5.980 -79.460 —
2020 — 0 79.240 — 1.405 -77.835 —
2019 — 0 79.240 — 1.405 -77.835 —
2018 60 -12.757 79.240 — 1.405 -77.835 1
2017 16.673 -2.667 81.220 — 16.142 -65.078 1
2016 4.425 -17.427 79.251 — 16.839 -62.412 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1.650,58% (2024: 790,47%)
Datorii / Total active (total active: 5.360 RON)
Solvabilitate generală
0,06 (2024: 0,13)
Total active / Datorii (total active: 5.360 RON)
Autonomie financiară
-1.550,58% (2024: -690,47%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 5.360 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-17,26% (2024: -4,32%)
Profit net / Total active (total active: 5.360 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
—
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre QUANTA X S.R.L.

Reprezentantul firmei este: POENARU AMALIA-IULIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025