Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IMCOM SA

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

IMCOM SA (CUI 1294) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991002576408 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (cod CAEN 6820). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 172.730 RON, un profit net de 10.830 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 7,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
1294
Nr. ORC
J1991002576408
EUID
ROONRC.J1991002576408
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Fântânica 41, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
172.730 RON
2025▲ 7,2%
Rezultat net
10.830 RON
2025▲ 5,4%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (5) · CAEN 1998, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 2811 Construcții metalice și părți componente
  • 2812 Structuri și tâmplării metalice
Diviziunea 28 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal (exclusiv mașini, utilaje și instalații) (3)
  • 2811 Construcții metalice și părți componente
  • 2812 Structuri și tâmplării metalice
  • 2821 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
Diviziunea 45 · Construcții (2)
  • 4524 Construcții hidrotehnice
  • 4531 Lucrări de instalații electrice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 172.730 10.830 15.433 18.879 139.750 143.196 1
2024 161.179 10.278 20.386 18.879 144.151 142.644 1
2023 167.103 98.200 18.414 18.879 230.101 230.566 1
2022 166.844 25.032 93.341 18.879 231.860 157.398 1
2021 137.875 10.415 97.975 18.879 217.161 138.065 1
2020 131.158 -4.716 92.382 18.879 201.153 127.650 1
2019 132.799 454.531 89.296 18.879 654.214 583.797 1
2018 130.939 25.387 65.736 21.979 201.510 157.753 1
2017 143.768 25.565 70.429 21.979 206.381 157.931 1
2016 145.251 25.402 77.012 21.979 212.801 157.768 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
9,73% (2024: 12,5%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
10,28 (2024: 8)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
90,27% (2024: 87,5%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
6,83% (2024: 6,3%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
7,56% (2024: 7,21%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
6,27% (2024: 6,38%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IMCOM SA

Reprezentanții firmei sunt: ANDREA OVIDIU IOAN ASAN (administrator), VALEA RAUL FLORIN (administrator), BILDESCU STATIE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025