Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SAVEN INTERNATIONAL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

SAVEN INTERNATIONAL SRL (CUI 12977409) este înmatriculată din 2000 cu număr ORC J40/4280/2000 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (cod CAEN 4642). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 58.571 RON și un profit net de 10.081 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 39,3% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
12977409
Nr. ORC
J40/4280/2000
EUID
ROONRC.J40/4280/2000
Înmatriculată
26 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. MR. BACILA VASILE 37, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
58.571 RON
2020▼ 39,3%
Rezultat net
10.081 RON
2020
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020 divergent
4641 Comerț cu ridicata al produselor textile

În bilanțul pe 2020, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4642 — Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 590.836 147.759 781.418 338.341 —
2024 — 0 590.836 147.759 781.418 338.341 —
2023 — 0 590.836 147.759 781.418 338.341 —
2022 — 0 590.836 147.759 781.418 338.341 —
2021 — 0 590.836 147.759 781.418 338.341 —
2020 58.571 10.081 590.836 147.759 781.418 338.341 —
2019 96.526 -261.536 489.250 147.759 669.751 328.260 —
2018 99.594 5.991 474.047 147.759 916.084 589.796 —
2017 168.930 14.467 516.680 147.759 952.726 583.805 —
2016 66.419 8.582 258.789 147.759 680.368 569.338 —

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
63,59% (2019: 59,85%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,57 (2019: 1,67)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
36,41% (2019: 40,15%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,08% (2019: -31,99%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
2,98% (2019: -79,67%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
17,21% (2019: -270,95%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SAVEN INTERNATIONAL SRL

Reprezentanții firmei sunt: XU YEQIN (administrator), ZHANG ZHIBIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020