Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STEF COMALEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 03.11.2026 (ANAF)

STEF COMALEX SRL (CUI 13236276) este înmatriculată din 2000 cu număr ORC J2003000408236 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2018, firma a raportat o cifră de afaceri de 33.724 RON și o pierdere netă de 10.653 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 4,8% față de 2017.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
13236276
Nr. ORC
J2003000408236
EUID
ROONRC.J2003000408236
Înmatriculată
26 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Moşilor 158, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2018).

Cifra de afaceri
33.724 RON
2018▼ 4,8%
Rezultat net
-10.653 RON
2018
Angajați
—
2018

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2018 divergent
4311 Lucrări de demolare a construcțiilor

În bilanțul pe 2018, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (24) · 11 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (10)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9630 Activități de pompe funebre și similare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -19.085 241.248 2.194 53.774 -185.280 —
2024 — -8.922 221.393 2.194 53.004 -166.195 —
2023 — -10.680 216.407 2.194 56.941 -157.272 —
2022 — -19.950 205.557 2.194 56.770 -146.593 —
2021 — -27.172 188.867 4.399 57.825 -126.643 —
2020 — -24.681 163.867 7.338 57.058 -99.471 —
2019 — -36.160 141.026 10.277 55.959 -74.790 —
2018 33.724 -10.653 128.106 13.397 76.079 -38.630 —
2017 35.439 -22.345 112.448 16.336 68.135 -27.977 1
2016 227.758 -5.872 140.050 20.827 113.591 -5.632 3

Indicatori financiari

bilanț 2018 (vs 2017)
Mențiune istorică ONRC · Încheiată — radiată (nedatată) ANAF raportează firma ca activă — starea curentă ANAF prevalează.
Grad de îndatorare
143,17% (2017: 133,12%)
Datorii / Total active (total active: 89.476 RON)
Solvabilitate generală
0,7 (2017: 0,75)
Total active / Datorii (total active: 89.476 RON)
Autonomie financiară
-43,17% (2017: -33,12%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 89.476 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-11,91% (2017: -26,45%)
Profit net / Total active (total active: 89.476 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-31,59% (2017: -63,05%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2017-2018
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2018). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STEF COMALEX SRL

Reprezentanții firmei sunt: BĂJAN ELENA CORNELIA (administrator), MIHAI MARIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2018
Data Câmp Înainte După Sursă
02.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 07.03.2003 Transfer (sosire) din 22.06.2026 ANAF
02.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
02.08.2026 Data stării juridice 07.03.2003 22.06.2026 ANAF
02.08.2026 Organ fiscal Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice ANAF
02.08.2026 Număr de înmatriculare J40/7046/2000 J2003000408236 ANAF