Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ZENIT VOYAGES SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

ZENIT VOYAGES SRL (CUI 13465636) este înmatriculată din 2000 cu număr ORC J40/9606/2000 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități ale tur-operatorilor (cod CAEN 7912). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 555.150 RON, un profit net de 166.861 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 75,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
13465636
Nr. ORC
J40/9606/2000
EUID
ROONRC.J40/9606/2000
Înmatriculată
26 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Armenească 14A, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
555.150 RON
2025▲ 75,9%
Rezultat net
166.861 RON
2025▲ 657,8%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7912 Activități ale tur-operatorilor
Secțiunea O · Diviziunea 79 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
7911 Activități ale agențiilor turistice

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7912 — Activități ale tur-operatorilor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Diviziunea 79 · Activități ale agențiilor turistice și a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare și asistență turistică (2)
  • 7911 Activități ale agențiilor turistice
  • 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 555.150 166.861 11.663 3.368 467.448 471.327 2
2024 315.534 22.019 158.511 16.653 449.823 304.466 2
2023 193.603 3.825 23.771 17.594 504.240 453.793 2
2022 431.834 288.609 -302 11.644 530.952 449.969 2
2021 9.267 -53.982 38.924 11.644 400.213 183.959 0
2020 2.385 -67.105 67.550 11.644 284.996 237.941 1
2019 254.565 23.323 86.140 25.910 358.999 315.453 2
2018 194.862 11.406 19.599 25.736 386.456 410.143 2
2017 251.506 70.747 63.841 25.569 405.646 375.737 2
2016 274.035 59.266 108.829 26.140 366.211 304.990 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
2,48% (2024: 33,98%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
40,37 (2024: 2,94)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
100,11% (2024: 65,27%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
35,44% (2024: 4,72%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
35,4% (2024: 7,23%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
30,06% (2024: 6,98%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ZENIT VOYAGES SRL

Reprezentantul firmei este: NAGY MIHAELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
08.09.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 11.04.2008 Înregistrată din 24.10.2000 ANAF
08.09.2026 Data stării juridice 11.04.2008 24.10.2000 ANAF