Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

1001 SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

1001 SRL (CUI 135580) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991000855035 și are sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 13.900 RON și un profit net de 7.950 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 57,1% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
135580
Nr. ORC
J1991000855035
EUID
ROONRC.J1991000855035
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. BIBESCU VODA, Mun. Piteşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
13.900 RON
2024▼ 57,1%
Rezultat net
7.950 RON
2024▼ 69,3%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · 2 diviziuni
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -25.720 2.728 15.623 41.298 54.193 —
2024 13.900 7.950 2.384 41.000 41.297 79.913 —
2023 32.400 25.890 8.868 41.000 61.446 93.578 —
2022 32.400 27.162 13.656 41.000 67.506 94.850 —
2021 32.400 18.046 1.605 45.271 307.913 351.579 —
2020 15.800 7.949 63 50.967 282.629 333.533 —
2019 34.800 18.629 523 53.815 272.292 325.584 —
2018 34.700 18.171 396 62.805 244.547 306.956 —
2017 32.700 14.303 907 67.796 221.896 288.785 —
2016 29.600 13.809 935 72.474 202.943 274.482 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
2,9% (2023: 8,66%)
Datorii / Total active (total active: 82.297 RON)
Solvabilitate generală
34,52 (2023: 11,55)
Total active / Datorii (total active: 82.297 RON)
Autonomie financiară
97,1% (2023: 91,34%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 82.297 RON)
Rentabilitate active (ROA)
9,66% (2023: 25,27%)
Profit net / Total active (total active: 82.297 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
9,95% (2023: 27,67%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
57,19% (2023: 79,91%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre 1001 SRL

Reprezentantul firmei este: POPESCU VALENTIN-MIHĂIŢĂ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024