Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ELIA FASHION SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

ELIA FASHION SRL (CUI 13674454) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J2001001015408 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (cod CAEN 4771). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 115.422 RON, un profit net de 2.903 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 30,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
13674454
Nr. ORC
J2001001015408
EUID
ROONRC.J2001001015408
Înmatriculată
25 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Iuliu Maniu 71, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
115.422 RON
2025▼ 30,0%
Rezultat net
2.903 RON
2025▼ 82,2%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (1) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 5262 Comerț cu amănuntul prin standuri în piețe (CAEN 1998)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 115.422 2.903 12.199 — 34.995 22.796 2
2024 164.836 16.304 40.995 — 53.778 19.894 2
2023 160.589 2.125 64.799 — 68.389 3.590 2
2022 179.568 84.084 38.138 — 39.602 1.464 1
2021 88.708 8.770 89.828 — 7.209 -82.619 1
2020 23.025 1.925 112.298 — 20.909 -91.389 1
2019 — 0 122.901 — 29.587 -93.314 —
2018 — 0 122.447 0 29.133 -93.314 —
2017 — 0 122.901 0 29.587 -93.314 —
2016 — 0 122.902 0 29.587 -93.315 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
34,86% (2024: 76,23%)
Datorii / Total active (total active: 34.995 RON)
Solvabilitate generală
2,87 (2024: 1,31)
Total active / Datorii (total active: 34.995 RON)
Autonomie financiară
65,14% (2024: 36,99%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 34.995 RON)
Rentabilitate active (ROA)
8,3% (2024: 30,32%)
Profit net / Total active (total active: 34.995 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
12,73% (2024: 81,95%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,52% (2024: 9,89%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ELIA FASHION SRL

Reprezentantul firmei este: GAGU LELIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025