Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TOP-CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

TOP-CONSTRUCT SRL (CUI 13676269) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J2001000070352 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.202 RON și o pierdere netă de 3.352 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 22,5% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
13676269
Nr. ORC
J2001000070352
EUID
ROONRC.J2001000070352
Înmatriculată
25 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel 3, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
4.202 RON
2024▲ 22,5%
Rezultat net
-3.352 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (4) · 2 diviziuni
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -4.465 17.630 — 21.340 3.710 —
2024 4.202 -3.352 27.561 7.068 35.736 15.243 —
2023 3.429 -37.170 192.295 162.134 48.756 18.595 —
2022 3.514 -8.581 147.894 162.134 41.524 55.764 —
2021 3.514 -8.836 141.287 162.134 43.498 64.345 —
2020 3.600 -11.132 130.530 157.247 46.464 73.181 —
2019 — -7.242 111.480 155.167 40.626 84.313 —
2018 — -53.819 75.277 131.662 35.169 91.554 1
2017 7.870 16.691 56.826 165.011 37.188 145.373 1
2016 — 877 17.864 102.645 43.901 128.682 2

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
64,39% (2023: 91,18%)
Datorii / Total active (total active: 42.804 RON)
Solvabilitate generală
1,55 (2023: 1,1)
Total active / Datorii (total active: 42.804 RON)
Autonomie financiară
35,61% (2023: 8,82%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 42.804 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-7,83% (2023: -17,63%)
Profit net / Total active (total active: 42.804 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-21,99% (2023: -199,89%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-79,77% (2023: -1.083,99%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2023-2024

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TOP-CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: ANTONESCU MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024