Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MOROMETE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

MOROMETE S.R.L. (CUI 13759720) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J3/2470/2021 și are sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.405 RON și un profit net de 2.119 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 71,3% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
13759720
Nr. ORC
J3/2470/2021
EUID
ROONRC.J3/2470/2021
Înmatriculată
25 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Izvorului 3, Mun. Piteşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
6.405 RON
2019▼ 71,3%
Rezultat net
2.119 RON
2019▼ 85,5%
Angajați
—
2019

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2019
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (14) · CAEN Rev.2 · 3 diviziuni
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (10)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -3.068 86.735 140.926 40.279 94.470 —
2024 — -3.068 86.735 143.994 40.279 97.538 —
2023 — -3.068 86.735 147.062 40.279 100.606 —
2022 — -4.217 86.735 150.130 40.279 103.674 —
2021 — 101.404 91.758 135.865 63.784 107.891 —
2020 — -1.288 88.865 60.526 34.826 6.487 —
2019 6.405 2.119 88.865 61.814 34.826 7.775 —
2018 22.342 14.603 89.034 63.102 31.588 5.656 —
2017 1.853 2.624 87.432 61.896 16.589 -8.947 —
2016 — 0 86.821 43.333 13.354 -30.134 —

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
91,95% (2018: 94,03%)
Datorii / Total active (total active: 96.640 RON)
Solvabilitate generală
1,09 (2018: 1,06)
Total active / Datorii (total active: 96.640 RON)
Autonomie financiară
8,05% (2018: 5,97%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 96.640 RON)
Rentabilitate active (ROA)
2,19% (2018: 15,42%)
Profit net / Total active (total active: 96.640 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
27,25% (2018: 258,19%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
33,08% (2018: 65,36%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MOROMETE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MOROMETE IONUŢ-CIPRIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019