Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EUROART SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

EUROART SRL (CUI 13863720) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J22/429/2001 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 281.750 RON, un profit net de 102.904 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 23,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
13863720
Nr. ORC
J22/429/2001
EUID
ROONRC.J22/429/2001
Înmatriculată
25 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Ştefan cel Mare şi Sfânt 24, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
281.750 RON
2025▲ 23,0%
Rezultat net
102.904 RON
2025▼ 23,7%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
9003 Activități de creație artistică

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (17) · CAEN Rev.2 · 3 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (7)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (3)
  • 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole)
  • 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
  • 9003 Activități de creație artistică

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 281.750 102.904 4.882 12.212 95.814 103.144 1
2024 229.000 134.824 140.335 3.119 137.456 240 1
2023 286.422 208.772 4.521 4.751 191.277 191.507 1
2022 80.000 69.222 61.939 400 44.274 -17.265 1
2021 — -103 88.126 400 1.239 -86.487 1
2020 — -138 88.019 400 1.235 -86.384 1
2019 — -371 87.889 400 1.243 -86.246 —
2018 — -183 87.539 400 1.264 -85.875 —
2017 — -168 87.389 400 1.297 -85.692 0
2016 0 -902 87.188 400 1.264 -85.524 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
4,52% (2024: 99,83%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
22,13 (2024: 1)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
95,48% (2024: 0,17%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
95,26% (2024: 95,91%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,77%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
36,52% (2024: 58,88%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EUROART SRL

Reprezentantul firmei este: DRINCEANU GABRIELA-SILVIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025