Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

AROSA IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

AROSA IMPEX SRL (CUI 13873910) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J2001000665127 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 760.238 RON, un profit net de 201.397 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 32,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
13873910
Nr. ORC
J2001000665127
EUID
ROONRC.J2001000665127
Înmatriculată
25 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Poet Grigore Alexandrescu 7, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
760.238 RON
2025▲ 32,1%
Rezultat net
201.397 RON
2025▲ 45,9%
Angajați
2
2025▲ 100,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (18) · 6 diviziuni
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 760.238 201.397 53.807 74.009 181.435 201.637 2
2024 575.640 138.030 103.478 91.554 150.194 138.270 1
2023 450.322 153.871 24.908 3.464 145.344 123.900 2
2022 35.837 14.404 50.377 — 20.406 -29.971 1
2021 — 0 44.347 — -28 -44.375 —
2020 — 0 49.037 — 4.662 -44.375 —
2019 — 0 52.121 1.856 5.889 -44.376 —
2018 — 0 52.121 1.856 5.889 -44.376 —
2017 — 0 76.813 1.856 30.581 -44.376 —
2016 200 137 76.813 1.856 30.581 -44.376 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
21,06% (2024: 42,8%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,75 (2024: 2,34)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
78,94% (2024: 57,2%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
78,84% (2024: 57,1%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,88% (2024: 99,83%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
26,49% (2024: 23,98%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre AROSA IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: PINTEA CRISTIAN-ROMULUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025