Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

UNITED ROPHARMA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

UNITED ROPHARMA SRL (CUI 13889461) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J2001000539082 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 133.200 RON, un profit net de 66.567 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (0,0%).

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
13889461
Nr. ORC
J2001000539082
EUID
ROONRC.J2001000539082
Înmatriculată
25 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Iuliu Maniu 55, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
133.200 RON
2025– 0,0%
Rezultat net
66.567 RON
2025▲ 8,3%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Secțiunea N · Diviziunea 70 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · 3 diviziuni
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 86 · Activități referitoare la sănătatea umană (1)
  • 8697 Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.2)
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice (CAEN Rev.2)
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 5210 Depozitări (CAEN Rev.2)
  • 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
  • 7420 Activități fotografice (CAEN Rev.2)
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv (CAEN Rev.2)
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă (CAEN Rev.2)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN Rev.2)
  • 8292 Activități de ambalare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 133.200 66.567 14.473 — 80.467 66.807 2
2024 133.200 61.461 71.005 — 131.811 61.701 2
2023 127.200 59.438 24.548 — 83.257 59.678 2
2022 108.800 59.938 22.502 — 81.973 60.178 2
2021 96.000 52.322 66.430 — 118.436 52.562 2
2020 96.000 49.866 19.200 142 68.869 50.106 2
2019 96.000 51.805 10.228 1.453 60.349 52.045 2
2018 90.400 50.560 8.596 3.324 55.626 50.800 2
2017 79.200 36.611 8.576 — 45.427 36.851 3
2016 79.200 35.369 11.018 2.822 43.360 35.609 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
17,99% (2024: 53,87%)
Datorii / Total active (total active: 80.467 RON)
Solvabilitate generală
5,56 (2024: 1,86)
Total active / Datorii (total active: 80.467 RON)
Autonomie financiară
83,02% (2024: 46,81%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 80.467 RON)
Rentabilitate active (ROA)
82,73% (2024: 46,63%)
Profit net / Total active (total active: 80.467 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,64% (2024: 99,61%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
49,98% (2024: 46,14%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre UNITED ROPHARMA SRL

Reprezentanții firmei sunt: ENE CASTELIA ADRIANA (administrator), ENE DĂNUŢ-MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025