Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

UNICAT CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

UNICAT CONSTRUCT SRL (CUI 14047909) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J27/292/2001 și are sediul în Piatra-Neamț, județul Neamț. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.000 RON și un profit net de 970 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 20,0% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
14047909
Nr. ORC
J27/292/2001
EUID
ROONRC.J27/292/2001
Înmatriculată
25 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Alecu Russo 2, Mun. Piatra Neamţ Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
4.000 RON
2021▼ 20,0%
Rezultat net
970 RON
2021▼ 65,5%
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2021
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (24) · CAEN Rev.2 · 8 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (4)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (1)
  • 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6831 Agenții imobiliare
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (3)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -4.806 5.799 — 21.908 17.478 —
2024 — 889 1.041 — 27.061 99.304 —
2023 — 10.345 40.571 109.915 29.071 98.415 —
2022 — 500 68.310 109.915 44.739 88.070 —
2021 4.000 970 7.402 78.014 16.958 87.570 —
2020 5.000 2.815 7.069 78.014 15.655 86.600 —
2019 5.000 465 77.417 135.363 25.839 83.785 —
2018 26.483 -226.965 72.946 135.363 20.903 83.320 —
2017 67.260 763 80.611 308.516 80.535 310.285 —
2016 18.450 29.471 58.202 348.349 19.375 309.522 —

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
7,79% (2020: 7,55%)
Datorii / Total active (total active: 94.972 RON)
Solvabilitate generală
12,83 (2020: 13,25)
Total active / Datorii (total active: 94.972 RON)
Autonomie financiară
92,21% (2020: 92,45%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 94.972 RON)
Rentabilitate active (ROA)
1,02% (2020: 3,01%)
Profit net / Total active (total active: 94.972 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
1,11% (2020: 3,25%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
24,25% (2020: 56,3%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre UNICAT CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: VULPE I. STEFAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021