Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

COMPET MATCON SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

COMPET MATCON SRL (CUI 14169574) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J2001007729406 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (cod CAEN 4673). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 924.804 RON, un profit net de 6.905 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 25,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
14169574
Nr. ORC
J2001007729406
EUID
ROONRC.J2001007729406
Înmatriculată
25 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Iuliu Maniu 7, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
924.804 RON
2025▼ 25,8%
Rezultat net
6.905 RON
2025▼ 71,0%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (9)
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
  • 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 924.804 6.905 109.437 8.538 388.040 290.144 2
2024 1.246.967 23.844 119.283 8.538 473.182 368.195 2
2023 1.090.581 16.766 214.548 17.724 555.589 361.117 2
2022 1.243.309 32.631 23.859 17.734 383.107 376.982 2
2021 1.038.403 74.609 46.147 17.734 447.372 418.959 2
2020 803.174 159.865 127.512 39.316 492.107 404.350 2
2019 662.510 33.171 190.946 65.708 402.455 277.656 2
2018 613.156 38.857 226.650 85.798 424.195 283.343 2
2017 488.429 8.826 214.138 76.960 381.664 244.486 3
2016 436.657 35.942 199.709 90.976 380.335 271.602 5

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
27,6% (2024: 24,76%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
3,62 (2024: 4,04)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
73,16% (2024: 76,43%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,74% (2024: 4,95%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
2,38% (2024: 6,48%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,75% (2024: 1,91%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre COMPET MATCON SRL

Reprezentanții firmei sunt: ANDREI BOGDAN (administrator), ANDREI VIOREL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025