Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

YSO CONSULT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

YSO CONSULT SRL (CUI 14241769) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J2001001063085 și are sediul în Ghimbav, județul Brașov. Activitatea principală: Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice (cod CAEN 7499). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 86.737 RON, un profit net de 6.470 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 19,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
14241769
Nr. ORC
J2001001063085
EUID
ROONRC.J2001001063085
Înmatriculată
25 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Făgăraşului 37, Sat Ghimbav Orş. Ghimbav Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
86.737 RON
2025▼ 19,2%
Rezultat net
6.470 RON
2025▼ 79,4%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7499 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 86.737 6.470 16.641 — 44.544 27.914 1
2024 107.410 31.368 14.600 — 62.710 48.110 1
2023 84.819 11.320 13.333 — 30.075 16.742 1
2022 83.011 17.053 12.988 — 37.975 24.987 1
2021 122.938 8.954 72.301 — 81.735 9.434 1
2020 96.203 26.188 11.565 9.807 47.193 45.435 1
2019 73.266 8.591 45.295 19.614 113.349 87.668 1
2018 125.148 39.530 8.197 29.420 96.329 117.552 1
2017 81.120 25.652 12.611 39.276 51.357 78.022 1
2016 71.850 13.415 24.431 49.155 27.646 52.370 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
37,36% (2024: 23,28%)
Datorii / Total active (total active: 44.544 RON)
Solvabilitate generală
2,68 (2024: 4,3)
Total active / Datorii (total active: 44.544 RON)
Autonomie financiară
62,67% (2024: 76,72%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 44.544 RON)
Rentabilitate active (ROA)
14,52% (2024: 50,02%)
Profit net / Total active (total active: 44.544 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
23,18% (2024: 65,2%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
7,46% (2024: 29,2%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre YSO CONSULT SRL

Reprezentantul firmei este: GÎDEA CARMEN-ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025