Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STIL MOBCOM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

STIL MOBCOM SRL (CUI 14319116) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J40/9942/2001 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4719, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 166.476 RON și un profit net de 138.948 RON. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2022 (+0,4%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
14319116
Nr. ORC
J40/9942/2001
EUID
ROONRC.J40/9942/2001
Înmatriculată
24 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Rahovei 321, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
166.476 RON
2023▲ 0,4%
Rezultat net
138.948 RON
2023▼ 12,8%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4719 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (27) · CAEN Rev.2 · 6 diviziuni
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
Diviziunea 10 · Industria alimentară (14)
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
  • 1052 Fabricarea înghețatei
  • 1061 Fabricarea produselor de morărit
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
  • 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
  • 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
  • 1084 Fabricarea condimentelor și ingredientelor
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (8)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5610 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 7020 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 0 190.753 97.846 288.599 —
2024 — -465 0 190.753 97.846 288.599 —
2023 166.476 138.948 3.515 190.753 264.869 452.107 —
2022 165.753 159.285 1.243 21.057 293.345 313.159 —
2021 151.345 139.417 4.516 21.361 300.187 317.032 —
2020 155.637 143.754 1.227 21.665 494.020 514.458 —
2019 156.463 149.590 1.200 — 371.904 370.704 —
2018 150.766 143.963 1.133 — 327.510 326.377 —
2017 161.551 151.825 1.520 0 183.934 182.414 0
2016 170.345 160.533 1.250 — 113.372 112.122 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
0,77% (2022: 0,4%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
129,62 (2022: 252,94)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
99,23% (2022: 99,6%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
30,5% (2022: 50,66%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
30,73% (2022: 50,86%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
83,46% (2022: 96,1%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STIL MOBCOM SRL

Reprezentantul firmei este: DRÂMBĂ MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023