Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MAKER CONSTRUCT SERV SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

MAKER CONSTRUCT SERV SRL (CUI 14350014) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J2001000243219 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 575.470 RON, un profit net de 326.729 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 142,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
14350014
Nr. ORC
J2001000243219
EUID
ROONRC.J2001000243219
Înmatriculată
24 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Sos. NORDULUI 66-70, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
575.470 RON
2025▲ 142,4%
Rezultat net
326.729 RON
2025▲ 214,7%
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 575.470 326.729 492.858 — 767.155 274.297 1
2024 237.405 103.837 144.775 — 92.343 -52.432 2
2023 455.790 -174.950 211.039 — 54.770 -156.269 2
2022 251.493 18.056 127.424 — 146.105 18.681 2
2021 369.308 230.047 115.096 — 312.218 197.122 2
2020 450.431 368.978 140.108 — 509.711 369.603 1
2019 34.580 -59.492 233.925 — 591.440 357.515 1
2018 190.477 114.157 49.710 — 736.717 687.007 1
2017 269.410 229.731 48.097 — 620.947 572.850 1
2016 152.230 104.934 73.108 — 416.226 343.118 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
64,24% (2024: 156,78%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,56 (2024: 0,64)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
35,76% (2024: -56,78%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
42,59% (2024: 112,45%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
119,12%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
56,78% (2024: 43,74%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MAKER CONSTRUCT SERV SRL

Reprezentanții firmei sunt: GURLEA VASILICĂ-FLORINEL (administrator), FRĂȚILĂ CONSTANTIN-ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
10.09.2026 Organ fiscal Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice ANAF
04.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 13.12.2001 Transfer (sosire) din 13.07.2026 ANAF
04.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
04.08.2026 Data stării juridice 13.12.2001 13.07.2026 ANAF
04.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF
04.08.2026 Număr de înmatriculare J21/243/2001 J2001000243219 ANAF