SAR CONSTRUCT SRL
SAR CONSTRUCT SRL (CUI 14353762) este înmatriculată din 2001 cu număr ORC J08/1331/2001 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (cod CAEN 4211). În 2025, firma a raportat o pierdere netă de 12.160 RON.
Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.
- CUI
- 14353762
- Nr. ORC
- J08/1331/2001
- EUID
- ROONRC.J08/1331/2001
- Înmatriculată
- 24 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -12.160 | 87.116 | 0 | 12.188 | -31.970 | 0 |
| 2024 | 0 | -14.255 | 82.115 | 0 | 12.188 | -19.810 | 0 |
| 2023 | 0 | -13.160 | 75.020 | 0 | 12.188 | -5.555 | 0 |
| 2022 | 0 | -29.639 | 69.020 | 0 | 12.188 | 7.605 | 0 |
| 2021 | 0 | -49 | 46.489 | 58.469 | 25.264 | 37.244 | 0 |
| 2020 | — | 0 | 46.469 | 58.469 | 25.293 | 37.293 | 0 |
| 2019 | — | 0 | 46.469 | 58.469 | 25.293 | 37.293 | 0 |
| 2018 | — | -18 | 21.256 | 33.255 | 25.294 | 37.293 | 0 |
| 2017 | — | -8.738 | 21.256 | 33.255 | 25.312 | 37.311 | 0 |
| 2016 | 22.735 | -13.156 | 14.456 | 33.255 | 27.249 | 46.048 | 0 |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Pierderi consecutive 2024-2025
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre SAR CONSTRUCT SRL
Reprezentantul firmei este: VORNICU ANAMARIA SIMONA (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 26.09.2026 | Inactivă fiscal | Da | Nu | ANAF |
| 26.09.2026 | Data reactivării | — | 07.09.2026 | ANAF |