Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ELF TOURS & TRAVEL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

ELF TOURS & TRAVEL SRL (CUI 14435579) este înmatriculată din 2002 cu număr ORC J2002000781408 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Activități ale tur-operatorilor (cod CAEN 7912). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 262.167 RON, un profit net de 112.357 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 29,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
14435579
Nr. ORC
J2002000781408
EUID
ROONRC.J2002000781408
Înmatriculată
24 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ DRM. FUNIGEILOR 32-36, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
262.167 RON
2025▼ 29,6%
Rezultat net
112.357 RON
2025▲ 8,9%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7912 Activități ale tur-operatorilor
Secțiunea O · Diviziunea 79 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
7911 Activități ale agențiilor turistice

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7912 — Activități ale tur-operatorilor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (5) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (1)
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Diviziunea 79 · Activități ale agențiilor turistice și a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare și asistență turistică (2)
  • 7911 Activități ale agențiilor turistice
  • 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018. Surse: MFinanțe (2016–2017, 2019, 2021–2025) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 262.167 112.357 291.703 — 114.314 161.430 1
2024 372.158 103.190 254.124 362 207.884 151.296 1
2023 472.300 249.354 261.337 2.482 564.312 292.932 2
2022 614.248 338.969 551.500 4.440 916.368 369.308 1
2021 293.994 181.332 396.043 4.400 980.214 571.962 1
2020 165.144 45.814 225.675 2.310 692.070 405.349 1
2019 161.577 69.706 204.416 2.310 487.515 359.535 1
2017 196.200 161.854 56.128 9.560 242.563 163.054 0
2016 142.475 124.031 36.541 6.000 476.984 446.443 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
255,18% (2024: 122,03%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,39 (2024: 0,82)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
141,22% (2024: 72,65%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
98,29% (2024: 49,55%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
69,6% (2024: 68,2%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
42,86% (2024: 27,73%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ELF TOURS & TRAVEL SRL

Reprezentantul firmei este: SIPOŞEAN MARILENA-ANDREEA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
17.09.2026 Număr de înmatriculare J40/781/2002 J2002000781408 ANAF