Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

R.M.C. GENERAL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 24.10.2026 (ANAF)

R.M.C. GENERAL SRL (CUI 14638816) este înmatriculată din 2002 cu număr ORC J40/4064/2002 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (cod CAEN 4613). În 2018, firma a raportat o cifră de afaceri de 15.340 RON și un profit net de 3.080 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 41,6% față de 2017.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
14638816
Nr. ORC
J40/4064/2002
EUID
ROONRC.J40/4064/2002
Înmatriculată
24 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Prelungirea Ghencea 30, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2018).

Cifra de afaceri
15.340 RON
2018▼ 41,6%
Rezultat net
3.080 RON
2018▼ 55,5%
Angajați
—
2018

Activitate

CAEN principal
4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2018
4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.1, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 5143 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice și de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 5144 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, tapete și produse de întreținere
Diviziunea 51 · Comerț cu ridicata și servicii de intermediere în comerțul cu ridicata (cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete) (6)
  • 5143 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice și de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 5144 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, tapete și produse de întreținere
  • 5145 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 5151 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 5153 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și de construcții
  • 5154 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 52 · Comerț cu amănuntul (cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete); reparea bunurilor personale și gospodărești (3)
  • 5244 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic
  • 5245 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor
  • 5246 Comerț cu amănuntul cu articole de fierărie, cu articole din sticlă și cu cele pentru vopsit

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 198.433 — 97.082 -101.351 —
2024 — 0 198.433 — 97.082 -101.351 —
2023 — 0 172.376 — 71.025 -101.351 —
2022 — 0 173.677 — 72.326 -101.351 —
2021 — 0 173.677 — 72.326 -101.351 —
2020 — 0 173.677 — 72.326 -101.351 —
2019 — 0 173.677 — 72.326 -101.351 —
2018 15.340 3.080 173.677 — 72.326 -101.351 —
2017 26.289 6.919 186.453 — 82.022 -104.431 —
2016 10.858 1.962 220.436 — 109.085 -111.351 —

Indicatori financiari

bilanț 2018 (vs 2017)
Grad de îndatorare
240,13% (2017: 227,32%)
Datorii / Total active (total active: 72.326 RON)
Solvabilitate generală
0,42 (2017: 0,44)
Total active / Datorii (total active: 72.326 RON)
Autonomie financiară
-140,13% (2017: -127,32%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 72.326 RON)
Rentabilitate active (ROA)
4,26% (2017: 8,44%)
Profit net / Total active (total active: 72.326 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
20,08% (2017: 26,32%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2018). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre R.M.C. GENERAL SRL

Reprezentanții firmei sunt: PASCU MIHAELA CRISTINA (administrator), PASCU CRISTIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2018