Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CORONA FOREST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

CORONA FOREST SRL (CUI 1467072) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J40/14279/2013 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Tăierea și rindeluirea lemnului (cod CAEN 1610, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 21.000 RON și un profit net de 8.263 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 44,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
1467072
Nr. ORC
J40/14279/2013
EUID
ROONRC.J40/14279/2013
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Ion Mihalache 339, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
21.000 RON
2025▲ 44,8%
Rezultat net
8.263 RON
2025▲ 73,6%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
Secțiunea C · Diviziunea 16 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (1610 — Tăierea și rindeluirea lemnului). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (16) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (7)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 21.000 8.263 610.134 6.286 2.019 -601.829 —
2024 14.500 4.759 622.458 12.322 44 -610.092 —
2023 13.000 9.384 738.889 18.440 105.598 -614.851 —
2022 18.774 -7.973 748.183 18.440 105.508 -624.235 —
2021 3.453 1.567 749.597 39.064 112.830 -607.591 —
2020 5.848 1.594 755.476 39.064 113.254 -609.158 —
2019 1.654 2.841 907.140 46.277 256.112 -610.751 —
2018 6.931 -12.874 893.956 173.569 112.795 -613.592 —
2017 3.000 -17.052 886.701 181.247 110.736 -600.718 1
2016 — -56.915 879.362 181.247 120.449 -583.666 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
7.346,59% (2024: 5.033,62%)
Datorii / Total active (total active: 8.305 RON)
Solvabilitate generală
0,01 (2024: 0,02)
Total active / Datorii (total active: 8.305 RON)
Autonomie financiară
-7.246,59% (2024: -4.933,62%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 8.305 RON)
Rentabilitate active (ROA)
99,49% (2024: 38,48%)
Profit net / Total active (total active: 8.305 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
39,35% (2024: 32,82%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CORONA FOREST SRL

Reprezentantul firmei este: ANDRONACHE MARIEA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025