Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

OGIVA CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

OGIVA CONSTRUCT SRL (CUI 14743889) este înmatriculată din 2002 cu număr ORC J2014000346228 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 425.469 RON, un profit net de 89.217 RON și un număr mediu de 4 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 12,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
14743889
Nr. ORC
J2014000346228
EUID
ROONRC.J2014000346228
Înmatriculată
24 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ion Nistor 16, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
425.469 RON
2025▲ 12,9%
Rezultat net
89.217 RON
2025▲ 28,6%
Angajați
4
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (48) · 15 diviziuni
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (4)
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
  • 2364 Fabricarea mortarului
  • 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
Diviziunea 24 · Industria metalurgică (1)
  • 2433 Producția de profile obținute la rece
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 36 · Captarea, tratarea și distribuția apei (1)
  • 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
Diviziunea 37 · Colectarea și epurarea apelor uzate (1)
  • 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (3)
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 425.469 89.217 168.168 467 258.925 91.224 4
2024 376.702 69.361 32.658 467 103.559 71.368 4
2023 434.052 56.816 27.369 467 101.464 74.562 2
2022 216.987 169 278.055 467 340.668 68.636 4
2021 193.186 4.071 339.350 15.430 498.963 180.599 4
2020 371.253 474.975 707.034 15.430 1.195.768 508.898 11
2019 796.965 -272.595 668.400 285.236 415.190 33.922 25
2018 469.820 296.544 898.393 303.485 770.047 176.288 2
2017 194.198 -86.719 928.342 321.734 485.526 -120.256 2
2016 801.364 5.454 1.271.727 339.984 1.695.570 766.463 7

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Mențiune istorică ONRC · Încheiată — radiată (nedatată) ANAF raportează firma ca activă — starea curentă ANAF prevalează.
Grad de îndatorare
64,83% (2024: 31,39%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,54 (2024: 3,19)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
35,17% (2024: 68,61%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
34,39% (2024: 66,68%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
97,8% (2024: 97,19%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
20,97% (2024: 18,41%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre OGIVA CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: GEORGESCU SILVIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025