ANDRICONT SRL
ANDRICONT SRL (CUI 14792202) este înmatriculată din 2002 cu număr ORC J2002000640176 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Activități de arhitectură (cod CAEN 7111). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 96.225 RON, un profit net de 17.448 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 22,9% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.
- CUI
- 14792202
- Nr. ORC
- J2002000640176
- EUID
- ROONRC.J2002000640176
- Înmatriculată
- 24 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7111 — Activități de arhitectură). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 96.225 | 17.448 | 76.378 | 293.722 | 118.490 | 339.715 | 1 |
| 2024 | 124.876 | 586 | 7.895 | 288.802 | 35.206 | 318.523 | 1 |
| 2023 | 117.743 | 4.452 | 37.333 | 290.917 | 62.352 | 315.936 | 1 |
| 2022 | 154.674 | 17.166 | 41.679 | 278.261 | 67.674 | 307.145 | 1 |
| 2021 | 157.962 | 45.441 | 69.993 | 285.697 | 84.924 | 300.628 | 1 |
| 2020 | 92.050 | 13.352 | 47.251 | 281.804 | 21.661 | 256.214 | 0 |
| 2019 | 80.090 | 27.724 | 55.638 | 268.935 | 13.029 | 226.326 | 0 |
| 2017 | 72.634 | 13.116 | 117.061 | 264.367 | 21.617 | 168.923 | 2 |
| 2016 | 103.529 | 22.452 | 142.315 | 270.909 | 27.213 | 155.807 | 1 |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre ANDRICONT SRL
Reprezentantul firmei este: MIRCIOIU BOGDAN ANDREI (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 08.08.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Înregistrată din 01.08.2002 | Transfer (sosire) din 26.05.2026 | ANAF |
| 08.08.2026 | Stare juridică | Înregistrată | Transfer (sosire) | ANAF |
| 08.08.2026 | Data stării juridice | 01.08.2002 | 26.05.2026 | ANAF |
| 08.08.2026 | Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice | ANAF |