Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SAVANNA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

SAVANNA SRL (CUI 1479336) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J38/698/1992 și are sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală: Fabricarea articolelor de feronerie (cod CAEN 2562). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.563 RON și un profit net de 36 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 29,2% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
1479336
Nr. ORC
J38/698/1992
EUID
ROONRC.J38/698/1992
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Straubing 265, Mun. Râmnicu Vâlcea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
16.563 RON
2024▼ 29,2%
Rezultat net
36 RON
2024▼ 95,8%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
2562 Fabricarea articolelor de feronerie
Secțiunea C · Diviziunea 25 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
2562 Fabricarea articolelor de feronerie

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (22) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 16.563 36 86.664 1.566 28.591 -56.507 —
2023 23.385 864 82.289 1.566 24.180 -56.543 —
2022 22.535 -1.879 78.589 1.566 19.616 -57.407 —
2021 21.682 116 74.989 442 19.018 -55.529 0
2020 14.680 -3.899 72.188 432 16.112 -55.644 0
2019 27.900 4.596 75.637 427 23.464 -51.746 1
2018 39.709 -11.131 69.760 427 12.991 -56.342 1
2017 23.189 -16.876 65.962 366 20.385 -45.211 2
2016 31.999 -722 48.137 366 19.436 -28.335 1

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
287,38% (2023: 319,62%)
Datorii / Total active (total active: 30.157 RON)
Solvabilitate generală
0,35 (2023: 0,31)
Total active / Datorii (total active: 30.157 RON)
Autonomie financiară
-187,38% (2023: -219,62%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 30.157 RON)
Rentabilitate active (ROA)
0,12% (2023: 3,36%)
Profit net / Total active (total active: 30.157 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,22% (2023: 3,69%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SAVANNA SRL

Reprezentantul firmei este: CALUGARU ION (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024