Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

NICO MAX COMPANY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 09.10.2026 (ANAF)

NICO MAX COMPANY SRL (CUI 14849295) este înmatriculată din 2002 cu număr ORC J2002008399401 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 130.990 RON, o pierdere netă de 33.926 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 12,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
14849295
Nr. ORC
J2002008399401
EUID
ROONRC.J2002008399401
Înmatriculată
24 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Frasinului 1, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
130.990 RON
2025▼ 12,9%
Rezultat net
-33.926 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (6) · 2 diviziuni
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 130.990 -33.926 943.621 16.198 46.339 -881.084 1
2024 150.412 -33.833 886.841 16.198 23.485 -847.158 1
2023 134.119 -33.455 876.019 16.198 46.497 -813.324 1
2022 159.352 -33.539 827.397 16.198 31.329 -779.870 1
2021 150.800 -33.527 796.568 16.198 34.040 -746.330 1
2020 154.141 -35.495 750.155 10.200 27.152 -712.803 1
2019 245.067 297 706.580 10.200 19.072 -677.308 3
2018 261.575 -99.698 693.866 10.200 6.061 -677.605 3
2017 254.375 -182.588 682.504 10.200 94.398 -577.906 3
2016 236.318 -15.441 685.256 10.943 278.995 -395.318 4

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1.508,9% (2024: 2.234,81%)
Datorii / Total active (total active: 62.537 RON)
Solvabilitate generală
0,07 (2024: 0,04)
Total active / Datorii (total active: 62.537 RON)
Autonomie financiară
-1.408,9% (2024: -2.134,81%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 62.537 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-54,25% (2024: -85,26%)
Profit net / Total active (total active: 62.537 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-25,9% (2024: -22,49%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre NICO MAX COMPANY SRL

Reprezentantul firmei este: BURCHI MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025