Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RAI CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

RAI CONSTRUCT SRL (CUI 15176596) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J12/225/2003 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 14.400 RON și o pierdere netă de 18.890 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 44,0% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
15176596
Nr. ORC
J12/225/2003
EUID
ROONRC.J12/225/2003
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Porţile de Fier 6, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
14.400 RON
2019▲ 44,0%
Rezultat net
-18.890 RON
2019
Angajați
—
2019

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (11) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (6)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 2.899 — — -2.899 —
2024 — 0 2.899 — — -2.899 —
2023 — 0 2.899 — — -2.899 —
2022 — 0 2.899 — — -2.899 —
2021 — 0 3.082 — 183 -2.899 —
2020 — 0 3.082 — 183 -2.899 —
2019 14.400 -18.890 3.082 — 183 -2.899 —
2018 9.998 -8.328 17.186 2.857 157.320 142.991 —
2017 — -36.375 11.481 2.857 159.944 151.320 0
2016 29.924 119.880 27.253 2.148 212.800 187.695 1

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
— (2018: 10,73%)
Datorii / Total active (total active: 183 RON)
Solvabilitate generală
0,06 (2018: 9,32)
Total active / Datorii (total active: 183 RON)
Autonomie financiară
— (2018: 89,27%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 183 RON)
Rentabilitate active (ROA)
— (2018: -5,2%)
Profit net / Total active (total active: 183 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2018: -5,82%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-131,18% (2018: -83,3%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2018-2019
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RAI CONSTRUCT SRL

Reprezentanții firmei sunt: IANCU IOAN (administrator), IANCU IOAN RAREŞ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019