Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RAY CO STAR SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

RAY CO STAR SRL (CUI 15205926) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J29/233/2003 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (cod CAEN 4771). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 129.150 RON, o pierdere netă de 902 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 41,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
15205926
Nr. ORC
J29/233/2003
EUID
ROONRC.J29/233/2003
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Rafinorilor 22, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
129.150 RON
2025▼ 41,3%
Rezultat net
-902 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 129.150 -902 513.532 226.600 675.795 388.863 1
2024 220.165 -145.936 487.491 234.915 642.341 389.765 1
2023 469.286 -263.035 521.212 250.538 806.376 535.702 4
2022 530.628 -61.429 524.579 269.540 1.053.776 798.737 4
2021 278.759 -76.085 253.814 290.954 823.026 860.166 5
2020 182.577 10.467 120.811 44.191 1.012.857 936.237 1
2019 24.702 15.045 102.644 20.749 1.024.116 942.221 —
2018 — 0 45.245 — 972.421 927.176 —
2017 — -52 45.245 — 972.421 927.176 —
2016 17.310 -3.245 45.193 — 972.421 927.228 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
56,91% (2024: 55,57%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,76 (2024: 1,8)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
43,09% (2024: 44,43%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-0,1% (2024: -16,64%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-0,23% (2024: -37,44%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-0,7% (2024: -66,28%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2024-2025

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RAY CO STAR SRL

Reprezentanții firmei sunt: RAICU ADRIAN (administrator), RAICU FELICIA OTILIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025