Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VAŞAR SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

VAŞAR SRL (CUI 15206697) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J35/352/2003 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (cod CAEN 6220). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 103.364 RON, un profit net de 26.660 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 23,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
15206697
Nr. ORC
J35/352/2003
EUID
ROONRC.J35/352/2003
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Bucegi 8, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
103.364 RON
2025▲ 23,3%
Rezultat net
26.660 RON
2025▲ 62,2%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6202 Activități de consultanță în tehnologia informației

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6220 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 58 · Activități de editare (2)
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 103.364 26.660 52.228 1.074 78.054 26.900 1
2024 83.850 16.438 11.419 2.362 30.081 21.024 1
2023 85.776 27.480 25.606 3.650 68.622 46.666 1
2022 56.300 35.946 4.906 4.937 52.617 52.648 1
2021 37.300 7.524 5.224 6.226 15.700 16.702 —
2020 58.600 20.438 5.620 8.625 32.633 35.638 —
2019 61.231 23.928 870 2.919 38.270 40.319 —
2018 56.916 23.827 982 4.727 35.282 39.027 —
2017 43.787 22.588 1.621 2.474 35.347 36.200 —
2016 31.101 13.372 2.082 — 15.694 13.612 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
66% (2024: 35,2%)
Datorii / Total active (total active: 79.128 RON)
Solvabilitate generală
1,52 (2024: 2,84)
Total active / Datorii (total active: 79.128 RON)
Autonomie financiară
34% (2024: 64,8%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 79.128 RON)
Rentabilitate active (ROA)
33,69% (2024: 50,67%)
Profit net / Total active (total active: 79.128 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,11% (2024: 78,19%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
25,79% (2024: 19,6%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VAŞAR SRL

Reprezentantul firmei este: VAŞAR CRISTIAN GELU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
17.10.2026 Cod CAEN principal 6202 6220 ANAF